Ministerstwo Finansów przypomina o konieczności zgłoszenia rachunku rozliczeniowego do urzędu skarbowego | Oprogramowanie dla firm

Ministerstwo Finansów przypomina o konieczności zgłoszenia rachunku rozliczeniowego do urzędu skarbowego

Hogart - aktualności

Już 1 listopada 2019 r. wejdzie w życie obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności (tzw. split payment).

Dla niektórych transakcji, a wraz z początkiem roku 2020 wprowadzony zostanie obowiązek uiszczania należności za transakcję na rachunek kontrahenta znajdujący się w nowym spisie podatników podatku VAT czyli na białej liście podatników. Jednocześnie Ministerstwo Finansów prosi podatników o sprawdzenie czy rachunki otwarte w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (rachunek rozliczeniowy lub imienny rachunek w SKOK) zostały zgłoszone do urzędu skarbowego.

Split Payment 1 listopad 2019

Warto dodać, iż istotne informacje o mechanizmie podzielonej płatności oraz białej liście podatników VAT zamieszczone zostały m.in. na stronie kampanii edukacyjnej Ministerstwa Finansów Bezpieczna transakcja pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/vat/bezpieczna-transakcja/. Na stronie znajdują się również informacje dotyczące zmian w zakresie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności.

Dowiedz się więcej o mechanizmie podzielonej płatności na stronie programu Hogart Split Payment.

Programy od Hogart:

Hogart Podatek Cukrowy

Kalkulacja podatku i automatyzacja proces generowania niezbędnych deklaracji, jakie periodycznie co miesiąc należy dostarczać do Ministerstwa Finansów.

Więcej informacji

Wyszukiwarka kodów GTU

Wyszukiwanie kodów GTU na podstawie CN, PKWiU, EAN lub nazwy produktu

Więcej informacji

Biała Lista Web

Program dostępny w wersji online, bez instalacji

Weryfikacja podatników VAT w bazach: MF (status polskiego podatnika VAT), VIES (potwierdzenie numeru VAT UE), Biała Lista (wykaz podatników VAT, weryfikacja rachunków bankowych), CRBR

Więcej informacji

Więcej programów od Hogart